Nasza baza na wyspie Vis mieści się na parterze hotelu Issa, w miejscowości Vis.

Na ponad 200 m2 powierzchni mieści się: biuro, przestrzeń socjalna dla Gości, dwa magazyny na suszący się sprzęt, kompresorownia, toalety, oraz REBROOM. W biurze zastaniecie specjalne miejsce do ładowania latarek, komputerów, telefonów itp. oraz kącik kawowy.

Na wyposażeniu bazy mamy około 100 butli stalowych z zaworami DIN, 15- oraz 12-litrowych, jedno- i dwu-zaworowych. Wypożyczamy pełną rozmiarówkę pianek, butów i płetw; skrzydła, komputery, kompasy, automaty powietrzne, latarki. Dla naszych Gości mamy także stage powietrzne, stage tlenowe, twinsety, automaty czyste tlenowo i suche skafandry.

Dzięki uprzejmości firmy OLYMPUS dysponujemy zestawami do fotografii podwodnej, do testowania – bez dodatkowych opłat. Dla zainteresowanych istnieje możliwość odbycia kursu fotografii podwodnej, a zaawansowanych fotografów zapraszamy na warsztaty fotografii podwodnej prowadzone przez Piotra Stósa (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja).

Wypożyczamy także skutery nurkowe firmy SUEX oraz proponujemy szkolenia skuterowe.

Nautica Vis jest bazą zarówno rekreacyjną jak i techniczną. Dla nurków technicznych z uprawnieniami mieszamy nitrox do 100 % i trimix.

Aby do nas dojechać, po opuszczeniu promu należy od razu skręcić w prawo, jadąc drogą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Po 5 minutach jazdy samochodem z łatwością odnajdziecie po lewej stronie ulicy Hotel Issa. Nasza baza mieści się w budynku hotelu po prawej stronie od głównego wejścia. Jest oznakowana szyldami i banerami. Przed wejściem do bazy zawsze wiszą kolorowe, gościnne hamaki, huśtawki, stoją rozstawione leżaki. Nic, tylko odpoczywać:)

Naprzeciw hotelu i bazy, na żwirowej plaży można się opalać i kąpać, obserwując jednocześnie adeptów pierwszego nurkowania i kursów podstawowych. A dla nurków z certyfikatami jest to również wyśmienite miejsce do zrealizowania check dive, pierwszego nurkowania sprawdzającego. Nurkowania nocne w tym miejscu przeszły już do legendy!

 


Biuro - godziny otwarcia - zasady działania

Baza jest czynna codziennie w godzinach: . Jeśli nie ma nas w bazie - a dzieje się to bardzo rzadko - prosimy o kontakt telefoniczny:
Przed nurkowaniami Nasi Goście proszeni są o podpisanie formularzy nurkowych oraz okazanie certyfikatu nurkowego. Osoby, które nie nurkowały dłużej niż 6 miesięcy proszone są o zrealizowanie z naszym divemasterem lub instruktorem programu przypominającego: scuba review lub check dive. Doskonałym miejscem na zrealizowanie pierwszego, sprawdzającego nurkowania jest nurkowanie z brzegu, tuż przy bazie. Zarówno prywatny, jak i wypożyczany sprzęt nurkowy można trzymać w jednym z dwóch magazynów przygotowanych na ten cel. Sprzęt typu: bcd, automaty, płetwy itp prosimy o przełożenie do naszych skrzynek ze względu na miejsce na łodzi. Nasze skrzynki doskonale mieszczą się pod ławkami. Każda osoba przed nurkowaniami danego dnia, powinna samodzielnie pobrać 1-2 butli nurkowych z magazynu oraz samodzielnie sprawdzić ciśnienie w niej panujące. Następnie należy przygotować swój sprzęt nurkowy (jeśli np wisi na wieszakach należy go skompletować i sprawdzić). Skrzynki sprzętowe wraz z butlami należy załadować na nasz transporter-bus, tak by możliwe było dostarczenie go na przystań, gdzie cumuje jedna z naszych jednostek pływających. Nurkowie proszeni są o przespacerowanie się do tego miejsca (dystans ok 100 m piechotą). Realizujemy nurkowania z łodzi w dwóch turach: porannej i popołudniowej, każde wypłynięcie jest na 2 nurkowania. Nurkowania z Łosia (ponton do 6 nurków) realizowane są najczęściej na 1 wypłynięcie. Realizujemy również nurkowania z brzegu - dojazd busem. W każdym tygodniu organizujemy też co najmniej jedno nurkowanie nocne. Wszystkie nurkowania odbywają się z certyfikowanymi przewodnikami nurkowymi lub instruktorami. Przed każdym nurkowaniem na łodzi odbywa się bardzo precyzyjna odprawa i omówienie miejsca nurkowego, dlatego też zaawansowani nurkowie mogą wybrać opcję samodzielnego nurkowania (z partnerem). Nurkowania techniczne: są to nurkowania z asystą z łodzi, trwające dłużej niż 70 min są nurkowaniami rozliczanymi według cennika nurkowań technicznych. Nurkowania te nurkowie planują i realizują samodzielne na podstawie własnych uprawnień i umiejętności.

Szkolenia nurkowe

Na miejscu realizowane są szkolenia nurkowe na każdym poziomie, od kursów podstawowych, specjalizacyjnych, aż po szkolenia techniczne i rebreatherowe. Szkolimy w systemach: SSI, TDI, SDI, PADI. Zapraszamy. Szkolimy również w zakresie nurkowań skuterowych, warsztatów fotografii podwodnej (prowadzi Piotr Stós) oraz freedivingu AIDA i SSI (prowadzi Emilia Biały).
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Perferendis mollitia quae, in praesentium. Facilis iure cupiditate veniam dolor assumenda fugit sed enim dignissimos provident a saepe, numquam et id accusamus ex mollitia officiis tenetur minus soluta. Voluptatem temporibus quasi, eum asperiores numquam nemo necessitatibus. Dignissimos, cumque quibusdam ipsum ea animi aspernatur ullam, ratione consequuntur doloremque maxime a dicta doloribus tenetur?

Reb - room

Klimatyzowane pomieszczenie dedykowane szczególnie dla wymagających Gości. W pomieszczeniu znajduje się 8 stanowisk na rebreathery. Każde stanowisko ma zamykaną szafkę oraz podłączenie do prądu.

Wypożyczalnia sprzętu - zasady

W cenie dowolnego pakietu nurkowego, oprócz obsługi nurkowań, zawarte jest wypożyczenie butli 12l lub 15l, jedno- a w miarę dostępności również dwu-zaworowej oraz balastu. Bez opłat wypożyczamy aparaty fotograficzne firmy OLYMPUS. Pozostały sprzęt nurkowy i sprzęt techniczny wypożyczamy za dodatkowymi opłatami. Nie dotyczy to kursu podstawowego, w cenie którego jest pełny komplet sprzętu oraz sprzętu specjalnego podczas odbywania specjalizacji.

 

Dysponujemy pełną rozmiarówką pianek damskich i męskich, skrzydłami, butami, płetwami paskowymi i kaloszowymi, komputerami, kompasami, automatami powietrznymi, latarkami. Zobacz cennik.

 

Dodatkowo wypożyczamy sprzęt specjalny: stage powietrzne, stage tlenowe, twin sety, automaty czyste tlenowo, suche skafandry. Zobacz cennik.

Osoby nurkujące na zestawach dwubutlowych: nabicie twina na nurkowania odbywa się bez dopłat, istnieje możliwość wypożyczenia, już za dopłatą, dodatkowej butli 15l, służącej do dobicia twina pomiędzy nurkowaniami na łodzi.

 

Skutery SUEX wypożyczamy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia lub nurkującymi na kursie skuterowym pod okiem instruktora. Zobacz cennik.

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X