Nowości:

Agroturystyka nad Bugiem

Agroturystyka nad Bugiem

Agroturystyka nad Bugiem – spokojny wypoczynek

Bug – rzeka przepływająca przez Polskę, Ukrainę i Białoruś – jest jedną z najpiękniejszych tego typu w Europie. Nic więc dziwnego, że ośrodki agroturystyczne rozciągają się przez właściwie całe jej koryto, przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj. Dlaczego warto jednak wybrać agroturystykę właśnie nad Bugiem, a nie gdzieś indziej?

Otóż zalety tamtejszej agroturystyki wiążą się bezpośrednio z zaletami wypoczynku we Wschodniej Polsce. Ta – w przeciwieństwie do Polski Zachodniej czy Centralnej – jest terenem o wiele cichszym i spokojniejszym. Oglądając takie kultowe filmy jak np. „U Pana Boga za piecem”, nieraz zapewne tęskniliśmy za odcięciem się od świata i ucieczką w ciszę, a wszystko to znajdziemy właśnie na wschodzie naszego kraju.

Ponadto agroturystyka nad Bugiem zagwarantuje nam pobyt w pięknych okolicznościach przyrody. Cisza, spokój, zdrowe jedzenie, możliwość odpoczynku nad jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce, nietypowa flora i fauna, a do tego mnóstwo wspaniałych zabytków – trudno wyobrazić sobie lepszy pomysł na urlop.

Skoro już też o zabytkach mowa, warto wiedzieć, że wzdłuż polskiej części Bugu znajdziemy ich całkiem sporo. Na szczególną uwagę zasługuje tu Dolina Bugu wraz ze swoim szlakiem zabytków, obejmującym między innymi Twierdzę Brzeską, bazylikę św. Anny, Kalwarię Kodeńską czy bramę unicką.

Agroturystyka nad Bugiem jest zatem propozycją dla wszystkich lubiących wypoczynek cichy, spokojny, ale i aktywny, obejmujący zwiedzanie i podziwianie najpiękniejszych miejsc w Polsce.