Nowości:

Atrakcje turystyczne w stolicy

Atrakcje turystyczne w stolicy

Rokrocznie miliony turystów – krajowych i zagranicznych – odwiedzają Warszawę. Miasto to cieszy się niesłabnącą, a wręcz galopującą, popularnością. Jej piękno urzeka niektórych na tyle, że postanawiają zostać tu na dłużej, czasami nawet się osiedlić. Co warto zobaczyć jadąc do Warszawy?
Bez wątpienia nie da się zaplanować wycieczki do Grodu Warsa i Sawy w pośpiechu i w przelocie. Atrakcje turystyczne Warszawy to temat tak rozległy, że tydzień to minimum, jakie powinien zabukować sobie każdy miłośnik podróży. Obowiązkowym punktem na trasie wycieczki będzie zabytkowa Starówka i otaczające ją zabudowania. Jest tu Zamek Królewski, jest Kolumna Zygmunta, są wreszcie zabytkowe kamieniczki i wiele pomników, wśród nich upamiętnienie Mikołaja Kopernika czy Pomnik Małego Powstańca.
Warto również zwiedzić budynki Uniwersytetu Warszawskiego i odwiedzić przynajmniej kilka z licznych muzeów w okolicy. Chcąc nieco odpocząć i spróbować czegoś luźniejszego, warto wybrać się na Czerniaków i podążyć śladami warszawskich bardów. Podobny magiczny klimat przedwojennej Warszawy można odczuć na Pradze oraz na starej robotniczej Woli. Ciekawe miejsca znajdą tu też miłośnicy muzyki czy sztuki. Pełno galerii, sale koncertowe, przyjmujące największych światowych artystów – to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej warszawskich atrakcji turystycznych.