Nowości:

Czy istnieje przepis na udane wakacje?

Czy istnieje przepis na udane wakacje?

Postaram się w formie eseju odpowiedzieć na te dość trywialne jednak jakże ważne pytanie : czy istnieje przepis na udane wakacje?. Odpowiedzi nie dam , jednak postaram się mniej więcej przedstawić proste zasady którymi powinniście kierować się podczas wyboru miejsca pobytu. Jednak to także nie jest rozwiązaniem , owszem czasem i improwizacja potrafi dać lepszy efekt niż niejedne plany jednak zazwyczaj jest to tylko filmowa wyobraźnia. W zdecydowanej większości wypadków to właśnie dobry plan stoi u podstaw sukcesu. Dlatego przedstawię niżej kilka niewiążących wskazówek :

Będąc w Wiśle dowiedziałem się co nieco o podstawach dobrego planowania. Pierwszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę to otaczające atrakcje , wiele ludzi rozumie improwizację jako nagłe pomysły które mogą być przecież w jakimś stopniu zaplanowane. Zatem poznajmy parę różnych sposobów spędzania wolnego czasu podczas gdy nasi kompani nie będą mieli żadnego pojęcia o twoich planach. Jest to bardzo ważne gdyż nie narazisz się w ten sposób na powielanie schematów a możliwe że pomysł wypali 😉 . W takim wypadku twoi znajomi zachęceni takimi wyjazdami będą z pewnością zadowoleni z wyjazdu , takimi zapasowymi miejscami mogą być ( Aqua park , zoo ,wesołe miasteczko bądź jakaś tutejsza atrakcja turystyczna). Aby tego dokonać warto wcześniej pomyśleć nad odpowiednim miejscem do zatrzymania się , tak aby było dość blisko do ewentualnych atrakcji . Jednak są też turyści którzy nie są zbytnio przekonaniu do miejskich atrakcji i zdecydowanie bardziej wolą cisze , spokój i zieloną naturę . Są to miejsca które mogą dostarczyć wiele atrakcji jednak trzeba się dobrze zastanowić i porównać ze swoimi upodobaniami i preferencjami.

Drugą moją poradą jest wybieranie tych miejsc które już się sprawdziły lecz w innych odmianach . Nasz wyjazd nie może być monotonny i co roku ten sam. Dlatego warto wprowadzać choćby małe zmiany w planie. Ale jeśli coś spodobało się już jeden raz z pewnością spodoba się i drugi. Mogę podać tutaj konkretne przykłady ,np. jeśli ktoś rok temu był w noclegi bukowina tatrzańska to za rok z pewnością spodoba mu się w szklarska poręba noclegi. I tak wiele osób postępuje , jednak gdy ktoś szuka jedynie atrakcji turystycznych w miastach to choćby jak mu się podobało jedno z miast to niestety musi zmieniać je co roku (np. Kraków , Warszawa). Można rozciągać tą zasadę także do baz hotelowych które mają swoją siedzibę w całej Polsce . Kiedy spodoba nam się jeden z hoteli danej sieci to nie powinniśmy specjalnie narzekać na inne z tej samej sieci. Z pewnością ta zasada pozwoli na bardziej stabilne podróżowanie ograniczając tylko w niewielkim stopniu zaskoczenie jakim jest improwizacja.

Po trzecie musisz sprawdzić jedzenie jakie jest prezentowane w danej bazie hotelowej bądź jeśli jest jej brak to okoliczne restauracje/bary w których zamierzacie jadać. Jest to jedna z podstawowych zasad zdrowego i spokojnego wypoczynku. Chyba że jesteście na tyle szczęśliwi aby móc samemu sobie gotować i przyrządzać wszelkie posiłki. Nie jest to zajęcie proste ani specjalnie ciekawe na czas wakacji jednak może zaoszczędzić sporo czasu i cierpienia. Wspomnę jeszcze krótko o sportowcach którzy podczas treningów czy to w górach czy nad morzem muszą wchłaniać duże ilości kalorii których lepiej aby spożywali z produktów przygotowywanych przez nich samych. Mogą w ten sposób zabezpieczyć się w pełni przed katabolizmem oraz uzupełnić swoją dietę o pełnowartościowe źródła białka , węglowodanów oraz tłuszczy. Są to proste wskazówki jednak wiele osób ich nie przestrzega wobec czego jest potem w wielkim szoku. Szok jest tym wielki iż widzą co zjedli dopiero w telewizji. Opowiem trochę o sposobach restauratorów na zaoszczędzenie drobnej sumy. Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak zepsute mięso. Wszystko jest „uzdrawiane” nawet najbardziej zepsute mięso – poprzez dodawanie ogromnych ilości przypraw oraz tabletek które potrafią ?uzdrowić? mięsko. Niestety spotkałem się osobiście z takim sposobem w kwaterach w Rewalu. Nie było to ani miłe ani smaczne dlatego podziękowałem i odszedłem z restauracji . To chyba wszystkie najważniejsze wskazówki aby spędzić wakacje w stabilnej i wesołej atmosferze.