Nowości:

DOLINY CHOCHOŁOWSKA I KOŚCIELISKA

DOLINY CHOCHOŁOWSKA I KOŚCIELISKA

Największa z dolin tatrzańskich Dolina Chochołowska i najpiękniejsza Dolina Kościeliska odchodzą z grzbietu Tatr Zachodnich.. Dolina Chochołowska prowadzi na najwyższe grzbiety Tatr Zachodnich sięga najdalej na zachód. Tworzy ona głęboki parów, od którego odchodzi mnóstwo małych bocznych dolinek. Polany wokół pełne są bacówek, gdyż właśnie tutaj prowadzony jest pokazowy wypas owiec taki, jaki dawniej bywał na halach.
Dolina Kościeliska jest drugą pod względem wielkości i najpiękniejsza z tatrzańskich dolin. Odchodzi od niej dziesięć bocznych odgałęzień (między innymi dolina Miętusia i Omanowa). Po obu stronach doliny są wapienne turnie i około 200 jaskiń. W niektórych jaskiniach ( na przykład Bandzioch Kominiarski) nacieki datuje się 0 na ponad 280 tysięcy lat. Niektóre z jaskiń udostępnione są do zwiedzania (Mylna, Mroźna, i Smocza Jama) a niektóre dostępne są tylko dla taterników ( Jaskinia Zimna i Czarna).
Do Smoczej Jamy prowadzi stroma ścieżka z wybudowaną drabinką i poręczami, która przechodzi jaskinię na wylot i wychodzi z niej w lesie nad wąwozem?