Nowości:

KASPROWY WIERCH

KASPROWY WIERCH

Na szczycie Kasprowego Wierchu zbudowano obserwatorium meteorologiczne i jest to najwyżej postawiony budynek w Polsce. Zimową porą Kasprowy jest pełen miłośników sportów zimowych, gdyż jest tu poprowadzonych tras narciarskich schodzących do schroniska na Hali Kondratowej, Murowańca a nawet do samego Zakopanego.
Będąc na szlaku prowadzącego z Kasprowego Wierchu na Świnicę można podziwiać rozrzucone w dole Stawy Gąsienicowe dolinę Gąsienicową. Największym i jednym z najpiękniejszych jest Czarny Staw Gąsienicowy. Jest w nim mimo nazwy jak we wszystkich polodowcowych stawach górskich niezwykle czysta i przeźroczysta woda, a nazwa wzięła się od glonów, które pokrywają ciemnym nalotem pobliskie kamienie. Poniżej leży Hala Gąsienicowa ze swoim słynnym schroniskiem Murowańcem i stąd Doliną Suchej Wody można dojść do Zakopanego.
Niekoniecznie trzeba schodzić w doliny; wędrując granią Tatr Wysokich i przechodząc przez najbardziej trudny odcinek Orlej Perci można dojść do przełęczy Krzyżne. Trasa jest jednak jest naprawdę trudna i niebezpieczna, gdyż nawet latem w szczelinach jest lód i śnieg.