Nowości:

Polskie Beskidy – spontaniczne wakacje.

Polskie Beskidy – spontaniczne wakacje.

Chciałbym się z Wami podzielić tegorocznymi wakacjami, które nie dość, że w cieniu bankructwa biura podróży, z którego mieliśmy skorzystać, były naszymi najlepszymi wakacjami. Z planów wylegiwania się nad basenami w Egipskim kurorcie nic nie wyszło z przyczyn ostatnio bardzo głośnych. Biuro podróży ogłosiło upadłość a nasz zasłużony wypoczynek przepadł – tak przynajmniej nam się wydawało. Z racji ograniczonego budżetu nie mogliśmy sobie pozwolić nawet na szukanie ofert last minute, samo zaufanie do zorganizowanego wypoczynku było bardzo nadszarpnięte.
Postanowiliśmy wybrać się na parę dni w Beskidy Żywieckie z racji, że są nasze Beskidy Śląskie znamy bardzo dobrze i odwiedzamy je w wolne i słoneczne weekendy. Odpowiednio wyposażeni z dobrym nastawieniem wyjechaliśmy do Korbielowa, słyszeliśmy o dobrze rozbudowane infrastrukturze turystycznej dlatego nie rezerwowaliśmy noclegów licząc, że coś znajdziemy na miejscu.
Tak rzeczywiście było, wolnych pokoi nie brakowało tak też mogliśmy wybrać nocleg w miejscu, który nam najbardziej odpowiadał.
Wypoczynek podzieliliśmy w następujący sposób w jeden dzień wędrówka beskidzkimi szlakami i zdobywanie szczytów. W drugi dzień odpoczynek i zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych. Wypady te kończyły się zawsze bogatą kolacją w lokalnych karczmach regionalnych. Mogliśmy sobie na to pozwolić wiedząc, że kalorie zostaną spalone na szlaku drugie dnia.
Wakacje nam się udały i nikt z nas nie żałował, że Egipt przepadł. Piękne plenery i widoki, wspólne spacery naładowały nasze akumulatory a przygody i trudy chyba nas do siebie zbliżyły. Był to dobry pomysł na Wakacje, a spontaniczność w ich załatwianiu nadały im szczególnego charakteru. Pomocne okazały się relacje i opisy z różnych portali poświęconych Beskidom zwłaszcza z portalu Beskidy360.pl opisujący ten rejon bardzo szczegółowo https://anonserek.pl/tapety.