Nowości:

Przegląd najciekawszych festiwali odbywających się w Monachium

Przegląd najciekawszych festiwali odbywających się w Monachium

Przegląd najciekawszych festiwali odbywająchych się w Monachium

Centrum piwa i BMW – właśnie tym dla wielu jest stolica Bawarii. Jednak czy tylko z tym powinniśmy kojarzyć Monachium? Zdecydowanie nie. Miasto oferuje również szeroką gamę festiwali i imprez kulturalnych. Coś odpowiedniego dla siebie znjadzie tu zarówno miłośnik sztuk pięknych jak i zapalony sportowiec-amator.

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów i chciałbyś sprawdzić swoją kondycję, już teraz sprawdź najbliższe loty do Monachium i weź udział w miejskim maratonie. Odbywający się 14 października bieg, wiodący ulicami miasta, umożliwia szybkie obejrzenie najważniejszych budowli w mieście. Dla mniej wytrwałych pozostaje jeszcze bieg na 10 kilometrów oraz półmaraton. Jednak aby wziąć udział należy zarejestrować się wcześniej, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a impreza cieszy się ogromną popularnością.

Monachium sex analny

Miłośnicy muzyki i teatru na pewno z radością odwiedzą odbywający się dwa razy do roku (latem oraz zimą) festiwal muzyczno – teatralny, Tollwood. Goście mogą posłuchać wielu różnych rodzajów muzyki oraz obejrzeć niezwykłe przedstawienia teatralne. Dla smakoszy przygotowano stoiska z żywnością ekologiczną, pochodzącą z różnych zakątków świata. Festiwal oferuje specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, ponieważ wszystkie atrakcje dla najmłodszych oferowane są całkowicie za darmo. Od momentu powstania na początku lat 90., Tollwood skupia się na propagowaniu zdrowego stylu życia oraz promowaniu żywności organicznej.

Latem warto odwiedzić Greenfarm Festival. Największą imprezę promującą kulturę irlandzką w Niemczech. Podczas trwania festiwalu przewidziano specjalne atrakcje dla najmłodszych. Starsi miłośnicy Irlandii mogą zaopatrzyć się na działającym w tym czasie rynku irlandzkim w produkty charakterystyczne dla tego właśnie kraju. Lato zamyka rozpoczynający się 30 lipca, a trwający do 20 sierpnia festiwal muzyczny Musik Sommer. Impreza ta gromadzi miłośników różnych gatunków od hip-hopu, przez jazz, aż do muzyki klasycznej. Niemal żaden rodzaj muzyki nie został pominięty.