Nowości:

Świnoujście – zabytki.

Świnoujście – zabytki.

Świnoujście – zabytki.

Jednym z ciekawych zabytków jaki czeka na wczasowiczów w Świnoujściu jest Wieża ciśnień, która położona jest nieopodal Basenu Północnego. Wieża została zbudowana w 1898 roku i musiała być odbudowana w części po II wojnie światowej. Niedaleko wieży można znaleźć także wart odwiedzenia kompleks budynków dawnej stoczni, który jest unikatowym miejscem ze względu na wygląd architektoniczny anonse sex.

Kolejnym ciekawym miejscem w tym mieście jest Kościół Marki Boskiej Stella Maris wybudowany w XIX wieku w stylu neogotyckim. Warto w nim zwrócić uwagę przede wszystkim na unikatowe witraże. Na uwagę zasługuje także Kapitanat Portu, który został wybudowany w 1870 roku, a na jego elewacji można znaleźć tablicę informacyjną, na której zaznaczono stan wody z 31 grudnia 1913 roku, kiedy miasto zostało zalane przez morskie fale. Ciekawym miejscem jest również Kościół Chrystusa króla, który został wybudowany w XVIII wieku. Unikatowy jest zwisający ze stropu drewniany model statku oraz zabytkowe organy.

Aby obejrzeć wszystkie ciekawe miejsca rozrzucone na 47 wyspach podległych pod Świnoujście warto zarezerwować apartamenty w Świnoujściu, aby mieć czas na spokojne zwiedzanie okolicy. Bliska państwa niemieckiego Wyspa Wolin jest zaliczana do obszaru Świnoujścia, ale na jej terenie leży popularny nadmorski kurort Międzyzdroje. Ponadto na wyspie tej można znaleźć Woliński Park Narodowy, w którym odnaleźć można ciekawe gatunki ptaków oraz roślinność nadmorską. Warto obejrzeć panoramę okolicy, z któregoś z klifów.