Nowości:

Urlop nad polskim morzem

Urlop nad polskim morzem

Mimo iż na północy kraju pogoda często bywa kapryśna, to jednak obserwowany jest stabilny trend wzrostowy jeśli chodzi o liczbę turystów przybywających co roku na wczasy nad polskie morze. Nic nie dzieje się samo i również tutaj olbrzymi wpływ na taki stan rzeczy mają po prostu gminy zarządzające poszczególnymi kurortami oraz poczynione na Pomorzu inwestycje.
Oprócz inwestycji prywatnych czyli tych dotyczących bazy noclegowej, bazy gastronomicznej i szeroko pojętych atrakcji turystycznych są również inwestycje lokalne czynione przez wójtów i burmistrzów. Chodzi tu przede wszystkim o infrastrukturę która pozwala komfortowo spędzić urlop wypoczynkowy nad morzem czyli ścieżki rowerowe, drogi, chodniki, fontanny, skwery, parki i przede wszystkim zaplecze sportowo-rekreacyjne. Do tego zaplecza zaliczamy nie tylko baseny i aquaparki ale przede wszystkim sieć kompleksów sportowych.
Szczególnie dobrze widać to w kurortach nadmorskich gminy Rewal czyli w Niechorzu, Pobierowie, Pogorzelicy i Rewalu, ale generalnie każda szanująca się miejscowość nadmorska posiada już własny kompleks na odkrytym terenie jak również hale sportowe. Kompleksy zawierają oczywiście boiska do gier zespołowych, korty tenisowe oraz bieżnie lekkoatletyczne. Przy takich centrach sportu działają również wypożyczalnie sportowe na przykład rowerowe oferujące sieciowe korzystanie z rowerów czyli w jednym miejscu można pożyczyć rower pojechać nim kilkadziesiąt kilometrów i oddać w zupełnie innym miejscu. To bardzo wygodne zwiedzanie Pomorza, gdyż nie ogranicza nas do powrotu w to samo miejsce. Teoretycznie można zatem na pożyczonym rowerze przejechać obszar od Trójmiasta do Świnoujścia.