Nowości:

Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu

Budapeszt – co warto zobaczyć?

Budapeszt od dawna jest uwielbiany jako jedna z najbardziej fotogenicznych stolic Europy. Turyści i podróżnicy przyjeżdżają tu od wieków, chcąc doświadczyć energii kultowego życia nocnego, zanim zregenerują się w łaźniach termalnych i spa. Mówiąc o kultowym, Dunaj dzieli miasto na środek, granicę między historyczną Budą a ekscytującym Pesztem, cały czas mieniąc się. To niesamowicie wspaniałe miejsce.

Nie brakuje tu genialnych rzeczy do zrobienia, a najlepsze atrakcje w Budapeszcie czyta się jak lista najlepszych na całym kontynencie. Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, ale od kiedy to jest problem? To jest twoja lista rzeczy do zrobienia w Budapeszcie, od ruin barów po hale targowe. Wycieczka do Budapesztu – oto co warto zwiedzić:

Zamek Buda
Koronujący stolicę na wzgórzu zamkowym, Zamek Buda przedstawia tygiel architektoniczny z renesansowymi ruinami wokół fundamentów, wspaniałą neoklasyczną fasadą z czasów Habsburgów i surowym wnętrzem w stylu komunistycznym. Pałac podzielony jest na trzy muzea: Węgierską Galerię Narodową, Muzeum Historyczne Budapesztu i Narodową Bibliotekę Széchényi. Możesz z łatwością spędzić cały dzień, kręcąc się wokół tych trzech. Ale nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu fotograficznego – widoki na rzekę i brukowane podwórka to coś.

Łaźnie Széchenyi
Zanurz się w najsłynniejszej i największej łaźni termalnej w Budapeszcie. Łaźnie Széchenyi w Parku Miejskim to wizualna uczta z kolumnadami w kanarkach i parującymi odkrytymi basenami termalnymi. Pamiętaj jednak, aby wejść do środka, aby odkryć ogromne wnętrze wyłożone ceramiką, marmurem i mozaikami. Budapeszt jest znany jako „miasto uzdrowisk” ze względu na około 120 źródeł geotermalnych – więc nie przegap tej okazji.